Trumny i urny pogrzebowe

Zakład pogrzebowy Wrocław 5 Usługi pogrzebowe 5 Trumny, urny pogrzebowe

Trumny i urny

Pośród wielu naszych usług, zajmujemy się także profesjonalną sprzedażą trumien i urn. W każdej naszej placówce we Wrocławiu znajdziecie Państwo ich szeroką ofertę. Wybór trumny jest bez wątpliwości trudnym obowiązkiem dla rodziny zmarłego podczas organizacji pogrzebu. Chętnie wesprzemy Państwa w tej decyzji i doradzimy odpowiednie dla Państwa rozwiązanie. W każdym z naszych oddziałów we Wrocławiu, jak i w Kątach Wrocławskich przy wyborze trumny lub urny mogą Państwo skorzystać z pomocy naszych pracowników, którzy przedstawią dokładną ofertę i będą służyć pomocą.

 

Serdecznie zapraszamy do naszych placówek.

sprzedaż trumien Wrocław

Trumny

Sprzedażą trumien zajmujemy się od wielu lat. Dostępne w naszych punktach we Wrocławiu trumny najczęściej pochodzą od polskich producentów.

Poszczególne trumny różnią się między sobą parametrami:

  • rodzajem drewna – olcha, sosna, mahoń (drewno miękkie) oraz dąb (drewno twarde),
  • kolorem – od jasnych przez pośrednie do ciemnych,
  • kształtem – trumny proste, sarkofagi tzw. francuskie, modele amerykańskie,
  • techniką lakierowania – mat, półmat, połysk, wysoki połysk.
trumny Wrocław

Trumny do kremacji

Szczególnym rodzajem są trumny do kremacji. Są one przystosowane do spalenia w piecu, najczęściej są to trumny kartonowe (ekologiczne i z uwagi na materiał zdecydowanie atrakcyjniejsze cenowo) lub drewniane bez zdobień, okuć i lakieru. Mają także dopasowane wymiary, które pozwalają na ich swobodne umieszczenie w piecu.

Trumny do ekshumacji szczątków

Oferujemy także trumny do ekshumacji szczątków. Są to specjalistyczne drewniane skrzynie z wnętrzem wykonanym z metalu.

Zapraszamy do naszych placówek we Wrocławiu, oferujemy szeroki wybór trumien i urn. Ich sprzedaż prowadzimy także w Kątach Wrocławskich.

Urny pogrzebowe

W naszych placówkach znajdziecie Państwo w sprzedaży urny pogrzebowe różnego rodzaju. Najważniejszy podział urn to ten ze względu na materiał, z jakiego zostały wykonane. Wyróżniamy urny:

  • kamienne – cenione ze względu na swoją trwałość i naturalny materiał
  • metalowe – estetyczny wygląd i niska cena
  • mosiężne – odporne i wytrzymałe na korozję, jak i warunki atmosferyczne
  • ceramiczne – estetycznie wykonanie, naturalny materiał
  • z brązu – eleganckie i trwałe
  • drewniane – naturalne i ekologiczne wykonane najczęściej z drewna dębowego lub sosnowego

Urny pogrzebowe dostępne w sprzedaży różnią się między sobą także kształtem, kolorem, wielkością (pojemnością). Chętnie doradzimy Państwu w tej kwestii. Możliwy jest także bardzo spersonalizowany wybór w zależności od pasji, czy zawodu bliskiej osoby. Zdarza się, że rodziny wybierają np. urnę w kształcie książki, czy piramidy.

W naszych placówkach we Wrocławiu pośród urn znajdziecie Państwo także pokaźną – szczególną grupę – stanowiącą prace autorskie renomowanych artystów plastyków. Jako że każda z takich urn pogrzebowych stanowi unikatowe dzieło sztuki plastycznej, ich twórcy nadają im często nazwy własne, np.: Nostalgia, Zamyślenie, Droga, Odejście czy Tęsknota.

Wszystkie dostępne u nas urny pogrzebowe można obejrzeć w placówkach Styksu we Wrocławiu, jak i w Kątach Wrocławskich.

urny pogrzebowe Wrocław

Nasza oferta

Zajmujemy się świadczeniem pełnego zakresu usług pogrzebowych we Wrocławiu, obejmujących wszystkie aspekty ceremonii. Nasza oferta obejmuje zarówno kremacje, jak i tradycyjne pogrzeby, które są dopasowywane do życzeń oraz wierzeń zmarłego i jego bliskich.