Transport zwłok

Zakład pogrzebowy Wrocław 5 Usługi pogrzebowe 5 Transport, przewóz zwłok – transport zmarłych

Transport zmarłych

W przypadku, gdy bliska osoba zmarła z dala od domu, trzeba również zorganizować jej transport na miejsce pochówku. Nasz zakład zajmuje się międzynarodowym transportem zmarłych już od ponad 20 lat. Możecie Państwo na nas liczyć również w tej kwestii. Pomimo tego, że nasze placówki znajdują się głównie na terenie Wrocławia, transportem zmarłych zajmujemy się na terenie niemal całego świata.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu, chętnie udzielimy wszelkich wskazówek, a także zorganizujemy transport zwłok w kraju i z zagranicy kompleksowo. Jesteśmy dostępni w naszych placówkach we Wrocławiu, możecie Państwo do nas zadzwonić o każdej porze dnia i nocy.

transport zmarłych Wrocław

Całodobowy transport zwłok
(Wrocław i okolice)

Oferujemy całodobowy przewóz zwłok we Wrocławiu i nie tylko, także z domów, hospicjów i szpitali. W przypadku, gdy śmierć nastąpiła w innym regionie, a pochówek ma się odbyć we Wrocławiu, albo w okolicach, możemy zorganizować transport osoby zmarłej zaraz po stwierdzeniu śmierci. Nasz zakład pogrzebowy posiada karawany, które są w pełni dostosowane do transportowania zmarłych. Nasze pojazdy spełniają wymagania Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny. Zajmiemy się także niezbędnymi formalnościami.

Całodobowy transport zwłok

Międzynarodowy transport zmarłych

Świadczymy usługi transportu zwłok nie tylko we Wrocławiu, ale też na terenie całego kraju, ale zajmujemy się także transportem zwłok z zagranicy. Wykonujemy tego typu usługi zarówno w Europie, jak i w innych regionach świata. Gwarantujemy bezpieczny przewóz zwłok, z pełnym poszanowaniem ich godności. Po otrzymaniu od Państwa pełnomocnictwa załatwimy także wszystkie niezbędne formalności – w Polsce i za granicą. Nasz zespół mówi płynnie po angielsku i niemiecku. Międzynarodowy transport zmarłych realizowany jest z użyciem karawanów, których wyposażenie odpowiada krajowym oraz unijnym przepisom.

Niezależnie od tego, w którym miejscu na świecie nastąpiła śmierć bliskiej Państwu osoby, jesteśmy w stanie zająć się zorganizowaniem przewozu zwłok do Polski. Dobra znajomość przepisów prawa w krajach europejskich oraz pozaeuropejskich, a także wieloletnie doświadczenie pozwalają nam, także w tym względzie, zagwarantować najwyższy standard usług.

międzynarodowy transport zwłok

Transport zwłok – przepisy

W przypadku przewozu zwłok na terenie kraju, jeśli odległość przekracza dystans 60 km, należy mieć odpowiednie zezwolenie służb sanitarnych. Ważne, aby podczas transportu trumna była dobrze zabezpieczona, tak by nie przemieszczała się w pojeździe. Również karawan musi spełniać odpowiednie wymogi (m.in. przepisowe oznakowanie, oddzielenie od kabiny kierowcy, możliwość dezynfekcji i inne). Transport zmarłych jest także możliwy wszelkimi innymi środkami lokomocji.

Transport zmarłych z zagranicy wiąże się z nieco większą ilością formalności. W tym przypadku w pierwszej kolejności niezbędne jest złożenie wniosku do starostwa powiatu (tego, w którym zmarły będzie pochowany). Następnie potrzebna jest zgoda konsulatu (na terenie kraju, w którym zmarła bliska osoba). Niezbędna jest także dokumentacja dotycząca zgonu przetłumaczona na odpowiedni język, a także inne dokumenty w zależności od regulacji danego kraju. Z uwagi na złożoność procesu transportu zwłok, warto zwrócić się do specjalistycznej firmy, która ma doświadczenie, wiedzę na temat przepisów i dysponuje odpowiednimi pojazdami.

Chętnie pomożemy Państwu w załatwieniu wszelkich formalności dotyczących transportu zwłok. Jesteśmy do Państwa dyspozycji bezpośrednio w punktach we Wrocławiu, a także pod telefonem: 601 700 280 i 601 700 290.

Styks - całodobowy zakład pogrzebowy z doświadczeniem

Nasza oferta

Zajmujemy się świadczeniem pełnego zakresu usług pogrzebowych we Wrocławiu, obejmujących wszystkie aspekty ceremonii. Nasza oferta obejmuje zarówno kremacje, jak i tradycyjne pogrzeby, które są dopasowywane do życzeń oraz wierzeń zmarłego i jego bliskich.