Kremacja zwłok Wrocław

Kremacja jest coraz częściej wybieranym przez rodzinę i bliskich osoby zmarłej sposobem pochówku. Wybór tej formuły może wynikać z indywidualnych przekonań, czy preferencji bliskich, praktycznych przesłanek lub ostatniego życzenia osoby zmarłej.

Od wielu lat organizujemy pochówki zarówno tradycyjne, jak i te związane z kremacją zwłok. Obecnie wykonujemy spopielenia w krematorium we Wrocławiu, jak i w krematoriach na terenie całego kraju. Możecie Państwo liczyć na nasz profesjonalizm i wsparcie.

Jak wygląda proces kremacji?

Ciało przed przystąpieniem do procesu kremacji, przygotowane jest podobnie jak do tradycyjnego pogrzebu. Zmarły jest ubierany, wybierana jest trumna, w tym przypadku dodatkowo urna. Strój różni się jedynie tym, że musi być wykonany z naturalnych materiałów, a osoba zmarła nie może posiadać biżuterii. Ciało najpierw umieszczenie jest w specjalnej trumnie do kremacji zwłok (ekologicznej kartonowej lub drewnianej bez zdobień i lakieru), a następnie trafia do pieca kremacyjnego. Ten z kolei nagrzewany jest do temperatury nawet 1000 stopni Celsjusza, a sam proces zwykle trwa od dwóch do trzech godzin. Wysoka temperatura i ogień powodują, że ciało ulega całkowitemu spaleniu. Prochy zmarłego są umieszczane w urnie, która została uprzednio wybrana przez rodzinę lub zgodnie z życzeniem zmarłego.

Warto podkreślić, że cały proces kremacji odbywa się z zachowaniem szacunku, etyki i godności dla zmarłego oraz z poszanowaniem jego przekonań. Najbliższa rodzina może być obecna podczas kremacji.

Mając na uwadze, jak trudno jest wszystkiego dopilnować w czasie żałoby, możemy Państwa wspomóc w przygotowaniach do kremacji – zarówno w kwestii stroju, formalności, wyboru trumny czy urny, jak i organizacji całego procesu w krematorium.

Kremacje Wrocław

Kremacja zwłok a ostatnie pożegnanie

Przed przystąpieniem do kremacji zwłok – najczęściej odbywa się ceremonia pożegnalna. Może być to uroczystość zorganizowana zarówno w obrządku religijnym, jak i świecka.

Kościół katolicki dopuszcza kremację zwłok od 1983 r. Msza żałobna odbywa się zazwyczaj przed kremacją, podczas której ciało zmarłego złożone jest w trumnie, a dopiero po uroczystości ulega spopieleniu. W niektórych przypadkach ceremonia, w której uczestniczy rodzina i bliscy odbywa się już po kremacji, z udziałem urny.

Ostatnim etapem jest złożenie prochów do grobu murowanego  lub do kolumbarium – czyli specjalnie do tego celu przeznaczonego miejsca (np. ściany urnowe). W Polsce nie można rozrzucać prochów, nie ma też możliwości, by pozostawić je w domu.

Kremacja zwłok a ceremonia pogrzebowa

Ceremonia pogrzebowa po kremacji może być podobna do tradycyjnego pogrzebu w religijnym obrządku, może jednak przybierać także inną formę – przemowy, wspomnień, lub zawierać inne elementy, które były ważne dla zmarłego lub jego rodziny. Może odbyć się w kaplicy, w domu pogrzebowym lub na cmentarzu i być prowadzona zarówno przez osobę duchowną (nie tylko wyznania rzymskokatolickiego), jak i świecką. Na życzenie rodziny i bliskich możemy zorganizować pochówek według indywidualnych wytycznych i preferencji. Istnieje również możliwość organizacji ceremonii z niestandardowymi elementami, takimi jak np. wyświetlanie zdjęć. Tak jak w przypadku tradycyjnego pogrzebu, również w przypadku kremacji, możemy dostarczyć wieńce i kwiaty, zapewnić oprawę muzyczną, usługi fotograficzne, czy napisać mowę pogrzebową, a także zorganizować stypę.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji na każdym etapie przygotowywania ceremonii żałobnej.

Kremacja Wrocław – nasze usługi

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług – działamy głównie we Wrocławiu. Organizujemy także kremacje na terenie całej Polski. Cechuje nas doświadczenie i profesjonalizm. Chętnie doradzimy najlepsze rozwiązania, biorąc pod uwagę Państwa indywidualne potrzeby i życzenia. W ramach usługi organizujemy cały proces kremacji od przygotowań po ceremonię ostatniego pożegnania i pochowanie ciała zmarłego. Zapewniamy także:

  • specjalne trumny do procesu kremacji
  • szeroki wybór urn z różnych materiałów i w różnych rozmiarach i wzorach
  • kwiaty, wieńce, obsługę fotograficzną,
  • oprawę muzyczną, mowę pożegnalną
  • niezbędny transport
  • formalności
  • przygotowanie miejsca pochówku
  • kondukty żałobne wraz z asystą
Styks - całodobowy zakład pogrzebowy z doświadczeniem

Zalety kremacji

Oprócz indywidualnych preferencji jest kilka ogólnych przesłanek, którymi można się kierować, wybierając kremację. Wrocław (jak i inne miasta) boryka się z malejąca ilością miejsc na cmentarzach. Natomiast po kremacji urna z prochami może być pochowana w mniejszym grobie lub umieszczona w kolumbarium. Ta forma pochówku jest też bardziej przyjazna dla środowiska. Biorąc z kolei pod uwagę aspekty finansowe – kremacja często jest tańszą opcją w porównaniu z tradycyjnym pogrzebem, co może być czynnikiem decydującym dla wielu rodzin. Dla niektórych osób kremacja może być łatwiejszą opcją w organizacji ceremonii pożegnalnej.

Krematorium we Wrocławiu

Miejskie krematorium Wrocławia znajduje się na cmentarzu przy ulicy Kiełczowskiej. Tamtejsza kaplica pozwala nam na organizację pożegnań. Wykonujemy spopielenia również w innych krematoriach, także poza Wrocławiem. Cennik naszych usług przedstawimy Państwu w kontakcie telefonicznym, mailowym lub osobistym. Możliwa jest także organizacja kremacji i ceremonii poza Wrocławiem, jak i transport zwłok.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu – chętnie udzielimy wszelkich dodatkowych informacji na temat ceremonii oraz przebiegu kremacji. Zapraszamy także do naszych placówek we Wrocławiu.

Nasza oferta

Zajmujemy się świadczeniem pełnego zakresu usług pogrzebowych we Wrocławiu, obejmujących wszystkie aspekty ceremonii. Nasza oferta obejmuje zarówno kremacje, jak i tradycyjne pogrzeby, które są dopasowywane do życzeń oraz wierzeń zmarłego i jego bliskich.